کلاهبرداری به نام موسسه خیریه در سایت دیوار

0 امتیاز
65 بازدید
سوال شده 20 اردیبهشت 1398 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط رحمانی

من درخواستی را مبنی بر اطلاع رسانی بابت تهیه یخچال معمولی برای عروس و داماد نیازمندی بر روی سایت دیوار درج کردم تا مددکارانی بیایند و همکاری کنند.فردی تماس گرفت چندین بار و درنهایت با پیام خواست که بابت یخچال تماس بگیرم . تماس گرفتم و از حرفهای ایشان دریافتم که فقط کافیست هزینه حمل و نقل را قبل از ارسال بار واریز کنید تا یخچالی که قسمت و سهم شما بوده را خیرین بارگیری کرده و به منزل عروس برسانند .

نام و نشان و فعالیت های موسسه را که فرد کلاهبردار به من داده بود را با سایت چک کردم کاملا درست بود ولی متاسفانه از روی سهل انگاری از خود موسسه هیچگونه استعلامی نگرفتم .

بعد از واریز پول ، با تاخیر در ارسال یخچال متوجه شدم که فریب خوردم و یخچالی در کار نیست  . با موسسه خیریه مذکور تماس گرفتم و به واحد مربوطه وصل شدم ، نام شخص کلاهبردار را بردم و شماره تماس آن شخص را هم دادم و مسئول این کار در موسسه مذکور گفت که چنین شخصی اینجا کار نمیکند .

گزارش شواهد و قرائن من را ثبت کرد و گفت حتما به جهت سو استفاده از اسم موسسه ، کاملا جدی پیگیری میشود و به پلیس فتا و ناجا اطلاع میدهیم و شخص را پیدا میکنیم . بعد از آنکه فرد را کلاهبردار یافتم او را نفرین کردم و او دوباره از من شماره کارت خواست برای مرجوع کردن مبلغ دزدی شده ، اصلا نمیدانم چطور میتوانم پیگیری کنم .

قصد من فقط رسیدگی به این معضل هست وگرنه مبلغ چندان زیادی که بگویم یک میلیون از من دزدی شده ، نشده . نمیشود در جامعه گرگ صفتان با احساسات خانواده های درمانده و ضعیف بازی کنندو مردم را تلکه کنند .
لطفا راهنماییم کنید تا اگر مسیر شکایت من نسبتا کوتاه و ثمربخش هست حتما اقدام کنم .

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 20 اردیبهشت 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام

امکان طرح شکایت کیفری وجود دارد.

برای طرح شکایت کیفری باید به دادسرای محل سکونت خود (در شهر تهران به دادسرای ناحیه 31) مراجعه بفرمایید. بدیهی است که مشارکت آن موسسه خیریه در طرح شکایت، می تواند موجب تسریع در رسیدگی به پرونده گردد.

سوالات مشابه

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

وکیل سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...